DTSO’nun Çabalarıyla Diyarbakır Çağrı Merkezlerinin Üssü Oluyor

DTSO’nun Çabalarıyla Diyarbakır Çağrı Merkezlerinin Üssü Oluyor
A+
A-
06.12.2020

İlimiz ve bölgemizde hizmet kalitesini arttırmak, sosyal, kültürel ve ekonomik gelişmeyi sağlamak için çalışmalarını aralıksız sürdüren Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası’ nın girişimleri sonucu 5 Çağrı Merkezi Diyarbakır’da hizmet vermeye başladı.

DTSO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya,  hizmet vermeye başlayan çağrı merkezlerine ilişkin şu ifadeleri kullandı;” İlimiz ve bölgemizi kalkındırmanın ancak genç ve dinamik nitelikli iş gücüyle mümkün olabileceğinin bilinciyle hareket eden Odamız Çağrı Merkezleri ile yapmış olduğu görüşmeler sonucu toplamda beş Çağrı Merkezinin Diyarbakır’da hizmet vermelerini sağlamıştır. Çağrı Merkezlerinin ilimizde faaliyete geçmeleri ve birden çok dilde hizmet vermeleri bölgede yaşayan başta Kürt ve Arap nüfusunun kamusal hizmetlerden daha çok yararlanmalarını da sağlamış olacaktır. Bu da başta kamu olmak üzere özel sektörün hizmet kalitesini arttıracak, bölgede farklı sektörlerde yatırım yapabilmenin önünü açacaktır.”

Kaya, Çağrı Merkezleri’ nin açılması sürecinde desteklerini esirgemeyen Eski Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı sayın M. Mehdi EKER’ e, İl Valimiz Sayın Münir KARALOĞLU’ na, Karacadağ Kalkınma Ajansı ve Çağrı Merkezi yöneticilerine teşekkür ederek, Çağrı Merkezlerinin ilimize hayırlı olması temennisinde bulundu.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.