DTSO’ dan Üye Aidatlarına Yapılandırma Müjdesi!

DTSO’ dan Üye Aidatlarına Yapılandırma Müjdesi!
6 Aralık 2020 03:39
A+
A-

Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Nesih Aktepe, oda aidat borcu olan üyelerinin borçlarını gecikme cezasından muaf tutacaklarını ve 31 Ocak 2021 tarihine kadar DTSO’ na müracaat etmeleri durumunda mevcut anapara borçlarının 6 aya kadar yeniden yapılandırılacağı müjdesini verdi.

Nesih Aktepe yaptığı açıklamada; “Odamız yaşanan bu süreçte başta üyelerimiz olmak üzere, kentimiz iş camiasının yaşadığı sorunları minimize etmek için çalışmalarını büyük bir hassasiyetle sürdürmeye devam etmiş, bu anlamda başta finansman sorunlarının çözümü için bankacılık sektörünü harekete geçirerek kredi erteleme, yeniden kredilendirme gibi desteklerin sağlanmasında öncülük etmiştir. Bütün bu çabalarımızın etkinliğini arttırmak ve üyelerimizin içerisinde bulundukları ekonomik darboğazı atlatmalarına destek olmak amacıyla üst kuruluşumuz olan TOBB ile koordineli olarak bazı çalışmalar yapılmıştır. Yapılan görüşmeler ve istişareler neticesinde hükümetin de olumlu yaklaşımı neticesinde üyelerimizin mevcut borçlarının faizlerinin silinmesi ve anaparanın da faizsiz olarak 6 ay süreli yapılandırılması resmi gazetede çıkarak yürürlüğe girmiştir,” dedi.

Aktepe sözlerine şöyle devam etti;” pandemi sürecinin kısa sürede sona ermesi umuduyla, bütün iş camiası ve üyelerimizin yanında olmaya devam edeceğimizi, üyelerimizden gelecek her türlü talebin en üst düzeyde dile getirileceğinden emin olunmasını belirtmek isteriz.”

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.