Dilerim sesinizi duyması gerekenler duymuştur

12 Mayıs 2019 20:11

Terazi belgeselinin, Forum AVM Cinemaximum’ daki ön gösterimine Diyar Magazin olarak davetliydik. Seyrettiklerimiz kadınların hayatla mücadelesi temasını işliyordu.

Ailelerine maddi olarak yetebilmek, eşlerine destek olmak isteyen, kendilerinin ihtiyaçlarının ötesinde, çocuklarım diyen koca yürekli annelerdi beyaz perdede gördüklerimiz.  Evliliklerinde yara almış emektar kadınlar da vardı içlerinde, yine hayalleri önce çocuklarıydı. Pazarda çalışan kadınların söylemleri iş zorluğu üzerine değildi, işlerini kaybetme korkusuydu.

Şikâyetleri,  sabahın körü halden mal almak, onları taşımak, soğukta, sıcakta hep dışarda olmak değildi. Sabırla elde ettikleri pazar yerlerinin ellerinden gitme korkusuydu. İşlerine alışmışlardı,  zor da olsa seviyoruz işimizi, iyi yapıyoruz, kazanıyoruz bu da bizi mutlu ediyor diyorlardı o güzel insanlar.

Belgesel umarım onların seslerini yetkili mercilere duyurur. Makamların seyretmek olmadığını vicdanlarına hissettirir. Belgeseli seyreden oradaki insanların tek ortak düşüncesi, ben çalışmak istiyorum çalışmak zorundayım, işimi seviyorum diyen bu insanların haklı davalarında onları kimsenin huzursuz etmemesiydi. İnşallah işlerinin elden gideceği huzursuzluğunu bir daha hiç yaşamazlar. Çalışkan ekmeğinin peşinde olan, çocuklarını düşünen kadınlarımıza yetkili görevlilerin yardımcı olmasını ve mağdur edilmemelerini diliyorum.

Makamlar sorunları çözmek için vardır. Koltuklar görev yerleridir. Kişinin yetkisi dâhilinde düzeltmesi gereken her sorunun çözümü vardır, yeter ki vicdan muhasebesi güçlü insanlar var olsun diye düşünüyorum.

Sevgiyle kalın…

Sevgi Özkan DALGIÇ

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.