CROSSFIT DİYARBAKIR

CROSSFIT DİYARBAKIR
31 Aralık 2018 23:52
A+
A-

Dünyanın en gelişmiş ülkelerinde uygulanan ‘fonksiyonel fitness’ konseptinde Türkiye’nin sayılı, Güney Doğu Anadolu bölgesinin ise ilk resmî lisanslı ‘Reebok Crossfit’ markası olarak deneyimli Antrenör Ahmet Karakuzu tarafından geçtiğimiz aylarda Lunapark arkasında kurulan Crossfit Diyarbakır, her yaş ve cinsiyet grubuna yönelik olan bu sporun bölgede tanıtılması ve uygulanması ile bölgede güçlü bir farkındalık oluşturmaya çalışıyor.

Bu amaçla sosyal duyarlılık kapsamında Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu’ ndaki çocuklara ve eğitmenlerine yönelik etkinlik düzenlendi. Etkinlikte çocuklara crossfit çalışmaları eğlenceli oyunlar şeklinde yaptırıldı.

Dünyada yeni bir ivme yakalamış olan Crossfit sporu ile ilgili olarak görüşlerine başvurduğumuz Kurucu ve Antrenör Ahmet Karakuzu; “Crossfit, hayatın temel hareketleri ile tüm vücudun orantılı ve sağlıklı gelişimini amaçlar. Tüm Crossfit antrenmanları sürekli olarak yüksek yoğunlukta gerçekleştirilen fonksiyonel hareketlere dayanır ve bu hareketler jimnastik, halter, koşu, kürek ve daha pek çok şeyin en iyi yönlerini yansıtır. Eğitimlerimizde sürekli değişen bir çalışma programı uygulanmaktadır,” dedi.

Ahmet Karakuzu sözlerini; “seçkin ve devamlı üyelerimiz ile Diyarbakır’ ın en “fit” salonu olmaya devam ediyoruz. Daha çok olandan ziyade daha kaliteli olanda ısrarımız bize dostluk, hoşgörü ve samimiyet dolu bir ortam sağlıyor. Dünya çapında bağlantılarımız ve araştırmalarımız ile CrossFit camiasındaki tüm gelişmeleri takip ediyor ve hızla salonumuza uyguluyoruz,” diyerek tamamladı.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.