+Clinic’ te kolajen fırtınası esti!

+Clinic’ te kolajen fırtınası esti!
30 Ağustos 2019 01:25 | Son Güncellenme: 1 Temmuz 2020 01:33
A+
A-

Dr. Nedim Bakırcı, Diyarbakır’ da ve Bölgemizde bir ilk olarak gerçekleştirdiği kolajen organizasyonunda iş ve sosyal yaşam dünyasının kadınlarıyla buluştu. 50 metrelik yol üzerinde bulunan +Clinic’ te gerçekleşen söyleşi ve müzik dinletisine kadınlar yoğun ilgi gösterdiler. Dr. Nedim Bakırcı’ nın kolajen üzerine yaptığı söyleşide “Bir içimde yeni ben” sloganıyla, içilebilir kolajeni deneyimleme ve tadına bakma fırsatı bulan kadınlar,  sohbet boyunca etkinliğe ev sahipliği yapan Dr. Nedim Bakırcı’ yı ilgiyle dinleyip, merak ettikleri soruları sordular.

Diyar Magazin’ e konuşan Dr. Nedim Bakırcı; ”Kolajen, insanın vücut ağırlığının yüzde 25 ile 35’ ini oluşturan, eklem, tırnak, diş, saç ve kemikleri besleyen protein tanelerinden oluşan esnek bir lifdir. 30 ‘lu yaşlara doğru kolajenin yokluğunda cilt çöküyor, esnekliğini kaybediyor, cilt yaşlanması hızlanıyor. Cilt yaşlanmasının temel nedeni olan kolajen kaybında, doğal yaşlanmanın ve güneş ışınlarının yanında sigara ve alkol kullanımı ile hava kirliliği gibi diğer çevresel faktörler de etkili” dedi.

Günümüzde kolajene artan ilgiye değinen Bakırcı “Kozmetik endüstrisinde, kolajene yoğun bir talep oluşmuş durumda. Bir kesim enjeksiyon yolu ile kolajen takviyesi yaparken, bazıları da takviye ürünler ya da kolajen üretimini destekleyen ürünler kullanabiliyor.  İlginin artması güzel ancak her cildin ihtiyacı farklı olabilir, bu nedenle doktor tavsiyeleri önemli. Cilt yaşlanmasından eklem ağrılarına kadar her derde deva bu maddenin hidrolize olarak adlandırılan sıvı formları özellikle cilt için gerekli olan kolajen yönünden daha etkin olduğu için önerilmektedir” bilgisini verdi.

Düzenlenen etkinlikte çeşitli ikramlarda bulunulurken, Sasa Serap seslendirdiği şarkılarla davetlilere keyifli anlar yaşattı. Etkinlik sonunda +Clinic’ in 1. Yıldönümü yaş pasta kesimiyle kutlandı.

Dr. Nedim Bakırcı

İletişim: Whatsapp: 542 577 0 444

İnstagram: clinicestetik

 

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.