Çizgi Okulları, Girne Amerikan&Kıbrıs Amerikan Üniversiteleri işbirliği ile Hakan Mengüç’ ü gençlerle buluşturdu!

Çizgi Okulları, Girne Amerikan&Kıbrıs Amerikan Üniversiteleri işbirliği ile  Hakan Mengüç’ ü gençlerle buluşturdu!
A+
A-
24.04.2019

 

Girne Amerikan Üniversitesinde “Sufizm’e Giriş” dersi veren aynı zamanda GAU bünyesinde kurulan Sufi Akademi’nin kurucusu ve başkanı olan Neyzen ve Yazar Hakan Mengüç,  ‘Kalbin temiz ise hikâyen mutlu biter’ diyerek sufi felsefesi ışığında gençlere hayata pozitif bakmayı öğütlediği semineriyle gençlerle buluştu.

Girne Amerikan Üniversitesi & Kıbrıs Amerikan Üniversitesi ile Çizgi Fen ve Anadolu Lisesi işbirliğiyle Büyükşehir Kültür ve Kongre Merkezinde Çizgi Okulları’ nın 11 ve 12.sınıf öğrencilerine yönelik “Özgüven Geliştirmenin Yolları ve Stres Yönetimi” konulu eğitim seminerinde Neyzen ve Yazar Hakan Mengüç, yaklaşan Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na girecek öğrencilere stres kontrolünü sağlayabilmeleri için çeşitli teknikler ve yaşam deneyimlerini aktardı.

Gençlere hayatta karşılaşılabilecek olumsuz durumlara karşı pratik çözümler üretebilecek bir bakış açısı kazandırmayı ve hayatta hata yapmanın doğallığını ve hata yapmadan doğruya ulaşılamayacağını deneyimleri üzerinden örnekleyerek anlatan genç yazar, katılımcılardan bazılarını sahneye çağırarak nefes kontrolü gibi çeşitli teknikleri de paylaştı.

Seminer öncesi Girne Amerikan Üniversitesi Medya Koordinatörü Simge Özekler, Girne Amerikan Üniversitesi’ nin bölümleri ve öğrenim olanakları hakkında bir tanıtım sunumu yaptı.

Seminere öğrenciler ve öğretmenlerin yanı sıra yanı sıra Girne Amerikan Üniversitesi ve Kıbrıs Amerikan Üniversitesi Diyarbakır temsilcisi Mustafa Güzel ile Çizgi Okulları Yönetim Kurulu’ ndan M. Nezir Bulut ile Mücahid Elhakan da katıldı.

Program ney dinletisi ve semazen gösterisi ile sona erdi.

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.