ASKI BUTİK çok sevildi!

ASKI BUTİK çok sevildi!
A+
A-
10.05.2019

 

Sektörlerinde sağlam adımlarla ilerleyen ve başarılı fikirlere imza atan firmaları yakından tanıtmak amacıyla yaptığımız röportajlara Askı Butik markasıyla devam ediyoruz.

Kısa sürede sektörünün kayda değer isimleri arasında yer almaya başlayan Askı Butik; bağımsız, öz güven sahibi ve zarafet sembolü çağdaş kadınların dünyaca ünlü markaları uygun fiyatlarla bulmalarına imkân sağlayarak, modayı yakından takip etme fırsatı sunuyor.

Genç girişimci Murat Bilmedi’ nin öncülüğünde Diclekent villalarında hizmet veren Askı Butik’ in, özgün konseptiyle Batman’ da 2. şubesini hizmete açtığının müjdesini de verelim bu arada.

Çalışkanlığı, samimiyeti ve işine gösterdiği titizlikle  dikkatleri üzerinde toplayan Askı Butik firma sahibi Murat Bilmedi’ ye Askı Butik ile ilgili merak edilenleri sorduk:

D.M: Askı Butik serüveni nasıl başladı?

Murat Bilmedi: Askı butik serüveni bir  fikir, tecrübe, bir hayalle başladı.

D.M: Askı Butik’ in tarzını nasıl yorumluyorsunuz?

Murat Bilmedi: Mağazamızın tarzı hem spor hem klasik. Yani sabah sporu yapan müşterimiz de bizden alışveriş yapabiliyor, özel bir akşam yemeğine çıkan müşterimiz de. Resmî bir kurumda çalışan da, serbest meslek çalışanı da. Aslında biz biraz hepsinin ortası gibiyiz.

D.M: Mağazanızda hangi markaları bulunduruyorsunuz? Ürün çeşitliliğinizden bahseder misiniz? 

Murat Bilmedi: Mağazamızda Zara, Berchka, Mango, H&M, Stradivarius, Topshop gibi moda piyasasını belirleyen markalarla çalışıyoruz ve üstelik güncel modelleri satıyoruz. Üst grup, alt grup, dokuma, örme..

D.M: Askı Butik’ in kısa zamanda geniş kitlelere ulaşmasını neye bağlıyorsunuz?

Murat Bilmedi: Askı butik çok fazla  reklam ve tanıtım yapmadan bir yılda geniş bir kitleye ulaşmıştır. En  büyük sebeplerinden biri sürekli çeşitlilik. Biz her modelden bir seri alıyoruz ve devamı olmasına rağmen getirmiyoruz. 15 ayda 4000 civarı model girmiştir reyonlarımıza. Bu da müşterilerimizi fazlasıyla mutlu etmektedir. Tabi ki fiyat politikamız da önemli. Biz sattığımız markaların mağaza fiyatlarının çok altında uygun fiyatlı ürün  satıyoruz. 1- Uygun fiyat, 2- kaliteli ürünler Askı Butik’ in başarısının sırrı…

D.M: Askı Butik olarak modanın nabzını tutmak için nasıl bir yol izliyorsunuz?

Murat Bilmedi: Sürekli güncel ürün satıyoruz. Renk, model, desen, kumaş… Bunları sürekli takip ediyoruz.

D.M: Yakın zamanda Batman şubenizi açtığınızın da haberini aldık. Hayırlı olsun.

Murat Bilmedi: Batman şubemizi 8 Mart dünya kadınlar gününde açtık. Çok heyecanlı, çok güzel bir açılış oldu. Batman’daki misafirlerimiz bizi çok güzel ilgiyle karşıladılar. Doğrusu bu ilgi bizi hem biraz şaşırttı, hem de onure etti. Bu vesileyle tüm dostlarımıza teşekkür ediyorum.

D.M: Askı Butik olarak hedeflerinizi bizimle paylaşabilir misiniz?

Murat Bilmedi:  Ana merkezi Diyarbakır olmak üzere  uzun vadede özellikle bölgemizde ulaşabildiğimiz tüm illere Askı Butik’ i yaymak istiyoruz. Biz bölgemizde butik kültürünün yaygınlaşmasını istiyor ve destekliyoruz.

                     

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.